Kabelky Dara bags

čtvrtek 20. března 2014

350 sladkých, kulatých...

...lentilek je ručně přišito na nejnovější kabelku z dílny Dara bags. Představujeme vám jedinečnou tašku, jež se stala nejnáročnějším a nejpracnějším projektem v celé historii Dara bags.
MILÁČEK LENTILKA
Schválně, tipněte si, které lentilky jsou čokoládové a které plastové? :)

Na výrobě kabelkového dortíku se podílelo několik lidí a je výsledkem skvěle koordinované týmové práce.
A tohle jsme my :) Darina to celé vymyslela a lepila, Radka seskládala barevnou mozaiku a lentilku po lentilce přišila, Denisa nastříhala jednolivé díly a Eva ušila dortový korpus.


A mezitím se vyskytovaly ještě další pomocnice, bez kterých by to nebylo celé. Jája sháněla vhodné lepidlo a společně s Lenkou povzbuzovaly Radku při našívání korálků, Jarka asistovala při lepení a Katka nás s "Lentilkou" vyfotila venku. Lentilkovali jsme téměř 10 dní. Jen seskládání do vzoru zabralo nejméně tři hodiny a dumalo nás nad tím zhruba 5. Myslely jsme si, že to složíme raz dva, ale vytvořit obrazec, který se pravidelně opakuje, aniž by spolu sousedily dvě stejné barvy, je vskutku logický "majstrštyk". Samotné přišívání lentilek trvalo odhadem 6-7 hodin, těžko říci, nedalo se to šít v kuse - z lentilek přecházel zrak, silon prokluzoval, jehla se potila v ruce...(ještě že jsem se na tuto práci delegovala sama, aby nedošlo k chybě ve vzoru, jinak bych se určitě vztekala :). Ale stálo to zato.

Za všechno může Orion a jeho Lentilky. Společně s kreativném tržištěm fler.cz totiž vyhlásili soutěž o nejoriginánější předmět, který bude korespondovat s barevnou škálou lentilek.
Tahle výzva nás nemohla nechat chladnými :) Sebrali jsme rozum do hrsti a vydali se na cestu - jak moc náročná nakonec bude,  jsme vůbec netušili.


A takhle to u nás posledních 10 dní vypadalo.

Darina uvažuje nad barevnou mozaikou. Jak jen to dát dokupy?

Přišívací zábava na krátící se jarní večery...už nikdy nebudu jíst lentilky :)

Lentilkování na dílně.Lepím, lepíš, lepímééé...Hlavně se nepřilepit k podložce :)
A máme hotovo!
Hotový miláček Lentilka vypadá dokonale. Během procesu našívání se někteří náhodní kolemjdoucí udiveně ptali, jak do těch lentilek děláme dírky a jaktože se nám ta čokoláda neroztéká...až tak věrohodně ty umělé lentilky vypadají :)

Přidáváme recept na výrobu miláčka Lentilky.
Suroviny
 350 ks plastových lentilek dírkovaných
30 m silonu
2 m barevných nití
1/2 m koženky
1 pár kožených uch bez kaplíku
150 gr kovových komponentů
1/4 m podšívkoviny + zip
kus zipového  pásu

Nástroje
šicí stroj
kvalitní jehla
několik krabiček lentilek
pevné nervy

Pracovní postup
Lentilku nastříháme a jednotlivé díly včetně podšívky sešijeme. Seskládáme mozaiku a na vystřižené kolečko přišijeme všech 350 lentilek. Olentilkované kolečko přilepíme ke korpusu tašky a provedeme kosmetické úpravy. Fotíme. Vystavíme. Blogujeme.
Dobrou chuť.


Uvnitř je Lentilka samozřejmě čokoládově hnědá a obsahuje dvě speciálně vyvinuté kapsičky, které jsou uzpůsobené přesně velikosti krabičky s lentilkami. Prostě vymazlená kabelka pro velké mlsalky.


Venku to Lentilce náramně sluší a budí velkou pozornost. Je to prostě miláček!


Děkujeme Lentilkám a fler.cz za bezvadnou zábavu a těšíme se na další nápady.
Zvláštní varování: Za žádných okolností nezkoušejte miláčka Lentilku okusovat!
Není určena ke konzumaci.
:)

3 komentáře: